Tallukan iltatanssit

Hotelli Tallukan Päijännesalissa tanssitaan vuoden ympäri! Päijännesalissa pääsee tanssimaan päivätanssit keskiviikkoisin klo 13.00-16.15.

Lue lisää oikean reunan linkeistä!


Tallukan tanssiravintolan tunnelmallinen parketti kutsuu tanssimaan Suomen eturivin artistien voimalla.


MARRASKUU

Pe 22.11. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva Pikkujoulut + Tero Jokinen
La 23.11. Jyrki Nurminen & Sävel
Pe 29.11. In The Mood & Suvi Karjula
La 30.11. Tähtiartisti-semifinaali 2019, Haavekuva

JOULUKUU

To 5.12. Kari Hirvonen & Onnentähti Pikkujoulut
Pe 13.12. Saija Tuupanen & eXmiehet Pikkujoulut
La 14.12. Leif Lindeman ja Amore Pikkujoulut
Pe 20.12. Pekkaniskan Pojat
La 28.12. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Ti 31.12. Jarkko Honkanen & Taiga

TAMMIKUU

PE 03.01. Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden orkesteri

LA 04.01. Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen & Jackpot

SU 05.01. Jyrki Nurminen & Sävel

PE 10.01. Channel Four

LA 11.01. Nina Åkerman & Mantra

PE 17.01. Suvi Karjula & In The Mood

LA 18.01. Neitoset

PE 24.01. Yölintu

LA 25.01. A. Aallon Rytmiorkesteri

PE 31.01. Pekkaniskan Pojat


HELMIKUU

LA 01.02. Heidi Pakarinen & Karavaani

PE 07.02. Taikakuu

LA 08.02. Janne Tulkki & Tulinen Sydän

PE 14.02. Markku Aro & Diesel

LA 15.02. Ässät

KE 19.02. Lasse Hoikka ja Souvarit

LA 22.02. Anneli Mattila & Recados

KE 26.02. Finlanders


MAALISKUU

PE 06.03. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva

LA 07.03. J. Eskelinen

PE 13.03. Sinitaivas

LA 14.03. Antti Ahopelto & Etiketti

KE 18.03. Leif Lindeman & Amore

LA 21.03. Kari Hirvonen & Onnentähti

PE 27.03. Teemu Roivainen & Energia

LA 28.03. Suvi Karjula & In The Mood


HUHTIKUU

PE 03.04. Kake Randelin & Company

LA 04.04. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty

PE 10.04. Tulipunaruusut

LA 11.04. Teuvo Oinas & Kiintotähti

PE 17.04. Leif Lindeman & Amore

LA 18.04. Jyrki Nurminen & Sävel

PE 24.04. Pekkaniskan Pojat

LA 25.04. Eija Kantola & Omega

TO 30.04. Jarkko Honkanen & Taiga


Iltatanssilistaa päivitetään esiintyjien ja tanssipäivien varmistuessa.